| Amperage | 25A |
|---|---|
| Voltage | 32V |
| Standards | SAE, ISO 8820 |
| Style | Standard Blade |
| Material | Nylon PA66 |
Eaton® Bussmann 16-Amp Fast-Acting Automotive Fuse, Red (GBC-16)
$0.68
Grote® 32V / 60A Large Blade Fuse, Blue (82-ANX-60A)
$3.70
Grote® 25A Standard Blade Fuse, Clear (82-ANR-25A)
$0.61
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 1.9 × 1.9 cm |
| Bin Location | 00056064 |
| brand/supplier | |
| Part # | 82-ANR-25A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.