| Tie-Rod Length | 32.23 cm (12.69″) |
|---|---|
| Tie-Rod Type | Straight, 90-Deg. |
| Small Taper Width | 2.74 cm (1.08″) |
| Large Taper Width | 3.175 cm (1.25″) |
Buyers® 3/8″-24 Thread, 2.437" Length, Rod End Bearing Male Thread (BRE72M)
$14.08
Buyers® 5/16″-24 Thread, 1.812″ Length, Rod End Bearing, Steel (BRE62F)
$15.50
HD Plus® 12.69″ Length – Tie Rod End, Right Hand, Steel (TSAHES3030R)
$178.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 13.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 16.5 × 8 cm |
| Bin Location | 00047607 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | TSAHES3030R |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.