| Length | 9.000 mm (0.354″) |
|---|---|
| Drill Size | 6.350 mm (0.250″) |
| Thread Size | M6-1.00 Thread |
| Insert Type | Free Running Type |
Heli-Coil® 1/4"-20 Thread, 0.375" Long, Stainless Repair Coil Insert (R1185-4)
$1.59
Heli-Coil® M10-1.50 Thread, 0.59" Long, Stainless Repair Coil Insert (R1084-10)
$2.96
Heli-Coil® M6-1.0 Thread, 0.354″ Long, Stainless Repair Coil Insert (R1084-6)
$1.59
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | A40066 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | R1084-6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.