| Length | 12.00 mm (0.472″) |
|---|---|
| Drill Size | 8.331 mm (0.328″) |
| Thread Size | M8-1.25 Thread |
| Insert Type | Free Running Type |
Heli-Coil® M8-1.25 Thread, 0.472″ Long, Stainless Repair Coil Insert (R1084-8)
$2.98
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.48 × 98 × 1.04 cm |
| Bin Location | A40066 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | R1084-8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.