| Outer Diameter (Top) | 47.72 mm (1.87″) |
|---|---|
| Inlet/Outlet | 7.000 mm (0.27″) |
| Media Type | Cellulose Type |
| Micron Rating | 10-Rating |
| Item Style | Complete In-Line |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF5713)
$70.68
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF73100)
$28.88
WIX Filters In-Line Fuel Filter (33053)
$10.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 6.5 × 12 cm |
| Bin Location | 00023420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | 33053 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.