| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Wrench Size | 28.57 mm (1.125″) |
| Thickness | 16.25 mm (0.640″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
3/4″ Diameter x 16 TPI, 41/64″ Thickness, GR2 Slotted Hex Nut – LC/Steel (NHSF34)
$1.72
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3.3 × 1.8 cm |
| Bin Location | A10035 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NHSF34 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.