| Diameter | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Length | 19.05 mm (0.750″) |
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 2-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ14.212)
$0.44
1/2" Diameter, 2-1/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ12.214)
$0.65
3/8″ Diameter, 3/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ38.034)
$0.53
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | A30084 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ38.034 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.