| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Length | 50.80 mm (2.000″) |
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C581)
$0.90
1/4" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8F142)
$0.35
5/8″ Diameter, 2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ58.2)
$1.78
19 in stock
Only 19 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.9 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | A30061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ58.2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.