| Overall Length | 295.9 mm (11.6″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 116.3 mm (4.58″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 62.99 mm (2.48″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synthetic Media |
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P559740)
$13.83
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P170084)
$129.82
Donaldson® Duramax – Hydraulic Filter, For Case/ Case IH Primary Applications (P764737)
$91.90
Out of stock
Additional information
| Weight | 5.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 32 cm |
| Bin Location | 00027320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P764737 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.