| Overall Length | 173.9 mm (6.85″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Meltblown Media |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF73100)
$28.88
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P552200)
$61.50
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P550880)
$25.97
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 9.2 × 17 cm |
| Bin Location | 00027305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550880 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.