| Overall Length | 232.9 mm (9.17″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550352)
$29.61
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P551317)
$23.10
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P551312)
$25.98
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 23 cm |
| Bin Location | 00027115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551312 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.