| Overall Length | 201.9 mm (7.95″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 107.4 mm (4.23″) |
| Gasket O.D | 99.06 mm (3.90″) |
| Gasket I.D | 90.42 mm (3.56″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P554470)
$16.82
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 20.2 cm |
| Bin Location | 00027220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P554470 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.