| Item Length | 49.0 mm (1.93″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Male DIN Rigid | 12 mm (0.47″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose x 12mm Male DIN 24° Light Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-12A)
$11.28
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-12A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.