| Overall Length | 297.4 mm (11.7″) |
|---|---|
| Largest O.D | 119.8 mm (4.72″) |
| Gasket O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Gasket I.D | 101.6 mm (4.00″) |
| Thread Size | M90 x 2-7H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5322)
$37.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19735)
$61.35
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5686)
$119.25
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 30 cm |
| Bin Location | 00024220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5686 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.