| Overall Length | 248.6 mm (9.79″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19856)
$36.30
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1065)
$58.37
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 26 cm |
| Bin Location | 00024420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1065 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.