| Overall Length | 89.40 mm (3.52″) |
|---|---|
| Largest O.D | 95.25 mm (3.75″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19856)
$36.30
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1233)
$61.93
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 10 cm |
| Bin Location | 00024418 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1233 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.