| Overall Length | 249.4 mm (9.78″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 88.64 mm (3.49″) |
| Gasket I.D | 79.24 mm (3.12″) |
| Thread Size | 1″-12 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19624)
$34.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19513)
$29.60
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 26 cm |
| Bin Location | 00024425 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19513 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.