| Overall Length | 202.2 mm (7.96″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5686)
$119.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS20076)
$60.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, StrataPore Media (FS19732)
$54.46
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 26 cm |
| Bin Location | 00024305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19732 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.