| Overall Length | 100.5 mm (3.96″) |
|---|---|
| Largest O.D | 59.18 mm (2.33″) |
| Largest End I.D | 18.03 mm (0.71″) |
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P170084)
$129.82
Fleetguard® Hydraulic Cartridge Filter (HF29052)
$200.00
Fleetguard® Hydraulic Filter, Cartridge (HF6162)
$15.40
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 6 cm |
| Bin Location | 00026410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF6162 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.