| Hose I.D | 1.25″ (31.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 6.77″ (172.0 mm) |
| Cut Off | 3.97″ (100.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20239-1212 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, High-Pressure
$63.68
Gates® G20241-1212 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Long Bent Tube, High-Pressure
$81.22
Gates® G20240-2020 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90-Deg. Medium Bent Tube
$147.74
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096075 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20240-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.