| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.69″ (68.2 mm) |
| Cut Off | 1.21″ (30.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25225-0808 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Metric Hex
$24.25
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25225-0808 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.