| Length | 16.66 mm (0.656″) |
|---|---|
| Drill Size | 11.50 mm (0.453″) |
| Thread Size | 7/16″-20 Thread |
| Insert Type | Free Running Type |
Heli-Coil® 7/16″-20 Thread, 0.656″ Long, Stainless Repair Coil Insert (R1191-7)
$2.79
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.67 × 1.33 × 1.39 cm |
| Bin Location | A40064 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | R1191-7 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.