| Overall Length | 229.1 mm (9.02″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 98.04 mm (3.86″) |
| Inner Diameter | 40.89 mm (1.61″) |
| Collapse Burst | 149 PSI (10.3 bar) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P167425)
$30.55
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.9 × 9.8 × 22.9 cm |
| Bin Location | 00027415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P167425 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.