| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.73″ (120.2 mm) |
| Cut Off | 2.50″ (63.4 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25100-1012 Hydraulic Coupling, Male Pipe (NPTF - 30° Cone Seat)
$26.05
Gates® G25225-0404 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Metric Hex
$20.50
Gates® G25105-1616 Hydraulic Coupling, Male Pipe Swivel (Without 30° Cone Seat)
$67.56
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096017 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25105-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.